Soczewki okularowe MiYOSMART

Ostatnimi czasy wiele mówi się o krótkowzroczności, szczególnie u dzieci. Wielu specjalistów przekazuje wartościowe treści w popularnych programach telewizyjnych czy też w mediach społecznościowych chcąc przekazać rodzicom jak ważne są badania dzieci, określenie ich funkcji wzrokowych oraz wady wzroku. Dzieci często nie zgłaszają, że ich widzenie odbiega od normy, ponieważ nie mają świadomości jak powinny widzieć prawidłowo. Dlatego profilaktyka i regularne badania są bardzo istotne.

Coraz więcej jest różnych metod, mających na celu spowolnić rozwój krótkowzroczności jak i poprawić ostrość widzenia. Jedną z nich są soczewki okularowe MiYOSMART, o których opowiem trochę więcej w tym artykule.

MiYOSMART to specjalne jednoogniskowe soczewki okularowe, które dzięki technologii D.I.M.S. wpływają na krótkowzroczne rozogniskowanie w peryferyjnych częściach siatkówki. Centralna część soczewki nie posiada obszarów rozogniskowania, zapewnia najlepszą skorygowaną ostrość wzroku i wynosi odpowiednio 9.4 mm średnicy. Naokoło niej znajdują się „wyspy” krótkowzrocznego rozogniskowania. Każda z tych „wysp”, a jest ich całe 396! ma moc +3.50 dioptrii co przyczynia się do hamowania postępu krótkowzroczności. Czytając to na pewno zastanawiacie się jak takie soczewki wyglądają, czy są estetyczne. I tutaj rozwiewamy Wasze wątpliwości. Taka soczewka nie odbiega znacznie od standardowej soczewki okularowej, wygląda ładnie, a młodzi Pacjenci szybko się do niej adoptują. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiednią oprawę, co jest tutaj niezwykle kluczowe, aby okulary dobrze funkcjonowały i dawały prawidłowy rezultat.

Zastosowanie tej metody jest całkowicie nieinwazyjne w porównaniu do innych metod, np. atropinizacji czy soczewek kontaktowych, w związku z tym jest to na pewno bardzo duża zaleta.

Aby móc dobierać te soczewki należy przejść odpowiednie szkolenie zakończone certyfikacją. Nasz salon optyczny taką certyfikację uzyskał. Dlatego jeśli macie pytania co do tych soczewek, zastanawiacie się czy te soczewki są odpowiednie dla Waszych dzieci zapraszamy do naszego salonu. Nasi specjaliści chętnie udzielą wszystkich odpowiedzi i dobiorą najlepsze rozwiązanie.